15 четения

Пет гола за петнайсет минути футбол

„Етър ВТ“ – „Кариана“ 8:0

Само петнайсет минути продължи срещата между отборите на „Етър ВТ“ и „Кариана“. Гостите от село Ерден пристигнаха само с осем състезатели, двама от които набързо приключиха участието си в мача и той бе прекратен при резултат 5:0. Етърци откриха резултата още в 30-ата секунда с попадение на Филип Георгиев. В следващите минути Бранислав Ботев записа хеттрик и доведе нещата до 4:0. При този резултат футболист на гостите напусна терена и те останаха със 7 души. След нов гол на Бранислав Ботев друг състезател на „Кариана“ се контузи и това бе всичко. Краткият мач принуди старши треньора Марин Стефанов да направи двустранна игра за момчетата, които в нея се измориха доста повече, отколкото в официалния двубой.

В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: „Ботев“ (Вр) – „Спартак“ (Плевен) 2:3, „Бдин“ (Видин) – „Литекс“ (Ловеч) 1:10 и ПФК „Монтана“ – ФК „Видин“ 3:0 сл. Така „болярите“ кръг преди края са на второ място с 38 т., след „Литекс” с 41 т. и пред „Монтана” с 32 т. В последния кръг те ще гостуват на монтанци.

„Етър ВТ“: Георги Недков, Алекс Паунчев, Стоил Стефанов, Христо Кьомеров, Ерай Алков, Александър Божуранов, Кристиян Радойчев, Росен Николаев, Филип Георгиев, Бранислав Ботев, Ростислав Узунов.