Ресенци излязоха начело в класирането

ФК „Ресен 2012“ „Изгрев 93“ 5:0

С четири гола на Любослав Димитров и един на Танер Халилов ресенци спечелиха убедителна победа над гостите от Царевец. Играещият президент на домакините откри резултата в 25-ата минута след извеждащо подаване на Мариян Генов и индивидуален рейд между двама бранители на съперника. Преди това защитник на „Изгрев 93” изчисти топката от голлинията, а удар на Димитров не намери целта. За тима от Царевец пък младокът Ивайло Иванов не се ориентира добре при възможност да се разпише във вратата на ресенци.

В 40-ата минута неуспешен опит за изкуствена засада на гостите завърши с подаване и засечка на Любослав Димитров за 2:0. В началото на втората част нападателят се разписа отново, този път отблизо. Пак той натисна спусъка в 59-ата минута с шут по диагонала за 4:0. Крайното 5:0 оформи Танер Халилов в 81-вата минута след асистенция на игралия в този мач напред вратар на ресенци Анатоли Гугов.

Победата позволи на ресенци да излязат начело в класирането, като три кръга преди края имат равен брой точки с „Янтра” (П. Тръмбеш), но и мач по- малко.