„Виолетовите” на победа от „Б” група

ОФК „Павликени” – „Етър ВТ” 1:3

Поредна победа записаха футболистите на „Етър ВТ” в мач за първенство и запазиха първото място в класирането. В Павликени „виолетовите” стигнаха до 3:1 срещу домакините и в последния кръг на 29 май при успех срещу „Ботев” (Луковит) ще вдигнат купата за първенец на Северозападната „В” група.

В неделя етърци имаха превес и водеха играта, като при едно от центриранията пред вратата на Генчо Стефанов Илко Трифонов се размина с топката, а при следващо защитник едва не си вкара автогол. В 17-ата минута пък след центриране на Байчев от ъглов удар Стефан Христов с глава стреля на сантиметри над гредата.

В 26-ата минута Сашо Кирилов получи контузия в главата и бе закаран в болница, а на негово място влезе Бенков. Четири по-късно след грешка в защитата на гостите Димитър Кушев открадна топката и стреля без забавяне, но вратарят Михайлов извади топката в корнер.

В отговор от пряк свободен удар и Петър Димитров принуди Генчо Стефанов да спасява, а в 35-ата минута стражът на павликенчани нямаше какво да направи. Тогава Стефан Христов овладя топката и технично я изпрати в ъгъла за 0:1. В самото начало на втората част Явор Генчев с глава можеше да вдигне на 0:2, но топката срещна напречната греда. Влизането на Любо Генчев след отсъствие поради контузия раздвижи още играта на „виолетовите”. Удари на Христов и Димитров минаха до гредите, а в 65-ата минута Мартин Николов излезе сам срещу Стефанов, но пропусна да удвои.

Бърза контра по левия фланг на домакините в 71-вата минута завърши с гол на Димитър Цонев за 1:1. Още при ответната атака обаче след центриране отдясно Иван Петков с глава вкара за 1:2. Третият гол за етърци падна в 84-ата минута след хубав пробив отляво и точен диагонален удар на Любомир Генчев.

ОФК „Павликени“: Стефанов, Додуров, Свилен Василев, Шипкалиев, Илиев, Цонев, Йорданов (75 Киров), Чешмеджиев (70 Евг. Иванов), Кушев, Чирпанов, Бор. Иванов.

„Етър ВТ“: Михайлов, Минков, Скерлев, Кирилов (28 Бенков), Анев, Трифонов, Яв. Генчев (64 Петков), Николов, Байчев (46 Л. Генчев), Христов, Димитров.