10 четения

Победата не стигна за бараж на горнооряховчани

„Видях характер и себераздаване до последна капка сили”, коментира Александър Томаш

„Локомотив” – ОФК „Созопол” 3:2

В много интересен мач отборът на „Локомотив” пречупи с 3:2 коравия тим на ОФК „Созопол” в предпоследния кръг от първенството. По същото време обаче ОФК „Поморие” постигна нулево равенство с „Ботев” в Гълъбово и преди директния сблъсък има аванс от четири точки, които му гарантират второто място.

Още в 6-ата минута Манев от състава на гостите изпълни пряк свободен удар и принуди вратаря Пламен Колев да се намесва. В отговор Йордан Апостолов отправи опасен шут, който бе изваден в корнер. Последваха нови добри намеси на вратаря на гостите след изстрели на Кънев и Почански. Домакините искаха дузпа за игра с ръка в 32-рата минута, но реферът прецени, че няма основания да отсъди такава, а малко след това Тафраджийски от „Созопол” вкара топката в мрежата на Колев, но след маркирана засада.

Втората част тръгна отлично за „железничарите”. В 47-ата минута Почански проби отляво и центрира, а Кънев засече топката за 1:0. Само след седем минути обаче удар на Манев бе изведен от Колев в корнер, а след изпълнението му Калоянов изравни 1:1.

Локомотивци продължиха да атакуват и Кънев отблизо би във вратаря на гостите. В 67-ата минута обаче таранът на домакините бе безпощаден след пробив на Почански и се разписа за втори път в мача за 2:1.

В 77-ата минута гостите показаха липса на феърплей. Пламен Колев извади топката в странично хвърляне, за да му бъде оказана медицинска помощ. След подновяването на играта обаче Михаил Георгиев не върна топката, а намери Манев, който вкара за 2:2. Две минути по-късно горнооряховчани отново поискаха наказателен удар след интервенция на бранител срещу откъсналия се Кънев.

Четири минути преди да изтече редовното време, при поредното центриране Димитър Байдаков реши окончателно спора с гол за 3:2. До края Хашев от гостите получи червен картон за грубо влизане.

„Имаше един отбор на терена, който се опитваше да играе футбол. Искам да похваля момчетата, да им благодаря. Днес за пръв път, откакто аз съм треньор, видях този характер. За съжаление, оставаме трети, надявахме се да докараме нещата до директен мач с „Поморие”, но съдбата е такава. Нямаме шанс за бараж. От тук нататък ще видим как ще се получи с административната покана за „А” група”, коментира старши треньорът на горнооряховчани Александар Томаш.

„Локомотив”: Колев, М. Иванов, Пенев, Сандов (83 Алексиев), Фиданин, Апостолов, Мечев, Балъков (63 Суда), Байдаков, Почански, Кънев (90 Михайлов).

Снимка: Пламен Иванов