„Студентите” не взеха изпита срещу врачани

„Академик” – „Ботев” (Враца) 1:2

Загуба с 1:2 претърпя в неделя тимът на „Академик” при домакинството на „Ботев” (Враца). Така и „студентите” не успяха да спрат врачани, които с победата запазиха статуквото и са на точка след етърци преди последния кръг от шампионата. В 25-ата минута Тодор Чаворски стреля силно от около 30 метра, но младият вратар на свищовлии Владимиров спаси. В 30-ата обаче Милен Василев от пряк свободен удар вкара за 0:1.

Малко след това Чаворски нацели напречната греда след пробив и центриране на Руслан Куанг. После Ивайло Цветанов технично се освободи от защитник, излезе сам срещу Владимиров и шутира, но топката се отби от дясната греда.

Венци Иванов вкара второ попадение за гостите в 60-ата минута, стреляйки с глава. Малко по-късно вратарят на врачани Иван Иванов отби коварен изстрел с атрактивна проява на голлинията. Стражът на врачани беше преодолян в 71-вата минута от Георги Колев, който наказа грешка в защитата на гостите. След още седем минути обаче студентите останаха в намален състав, след като Красен Каравелов получи втори жълт и съответно червен картон за симулация. Любопитно е, че той беше единственият футболист на домакините, инкасирал изобщо картон.

В добавеното време Венци Иванов нацели за напречната греда на свищовската врата.

„Академик”: Владимиров, Цолов, Ганев, Трайков, Ангелов, Георгиев (46 Борисов), Каравелов, Тодоров, Н. Иванов, Колев, Гинчев (74 Пл. Иванов).