Титлата в женското хандбално първенство ще се решава във В. Търново

„Свиленград-ПУ” – „Етър-64” 30:28 (13:10)

Трети мач ще определи хандбалният шампион на България при жените. В неделя хандбалистките на „Етър-64” загубиха с 30:28 втория мач от финалния плейоф за титлата от „Свиленград- ПУ”. Така победите се изравниха и всичко ще се реши на 28 май от 15:00 ч. в ДКС „Васил Левски” във В. Търново.

При гостуването в Свиленград великотърновки поведоха с 0:1, но след това домакините направиха обрат до 3:1 и повече не дадоха авнас на съперничките си. В 10-ата минута резултатът бе 3:3, последва 10:4 за домакините, а почивката дойде при13:10.

Втората част отново започна с гол на етърки за 13:11, след което на два пъти пропуснаха да върнат интригата. В 52-рата минута при два гола преднина за „Свиленград ПУ”, „виолетовите” имаха числено превъзходство, но не успяха да се възползват от него. Краят дойде при 30:28 за домакините, като сериозен принос за това имаше силната игра на вратарката им Гергана Александрова.

„Етър-64”: Николова, Павлова, Богданова 6, Коцева 6, Д. Кръстева 8, Д. Иванова 3, А. Игнатова 5 (М. Йорданова).