15-годишните етърци изпуснаха монтанци, чакат плейофите за медалите

ПФК „Монтана“ – „Етър ВТ“ 1:1

За втори път през сезона отборът на „Етър ВТ“ надигра връстниците си от ПФК „Монтана“, но не успя да ги победи.

Още в началото гостите притиснаха домакините в тяхната половина и на три пъти, като по чудо, топката не спря в мрежата. Все пак логичното се случи и в 21-вата минута, когато Бранислав Ботев вкара за 0:1. В следващите минути на два пъти централният нападател бе изведен срещу вратаря, но не съумя да го преодолее. За капак монтанци успяха да изравнят – 1:1.

През втората част ситуацията на терена не се промени – гостите атакуваха, а домакините се бранеха. Нови пропуски направиха почти всички нападатели в „Етър ВТ“, а на празна врата Елхан Али пропусна да реши мача.

В крайното класиране „виолетовите“, водени от старши треньора Марин Стефанов, завършиха на второ място, като записаха 12 победи, 3 равенства и само една загуба, при голова разлика 91:13.

На отбора предстои участие на държавни финали, които ще се играят при разменено гостуване.

„Етър ВТ“: Стефан Петров (Георги Недков), Алекс Паунчев, Валери Стоянов (Александър Божуранов), Стоил Стефанов, Ростислав Узунов (Ерай Алков), Николай Лазаров, Димитър Динев (Христо Кьомеров), Елхан Али (Христо Анев), Кольо Станев, Бранислав Ботев, Кристиян Радойчев (Светослав Козарев).