За втора поредна година долнооряховчани са „Господари на юга”

ФК „Долна Оряховица” – „Спортист” 5:2

За втора поредна година отборът на ФК „Долна Оряховица” спечели първенството на Областна футболна група – Юг. Кръг преди края на шампионата водените от Ангел Минчев футболисти получиха купата от секретаря на Зоналния съвет на БФС Игор Бакьов. Кметът Григор Минков, който е двигателят на футбола в града, се бе постарал да направи отново празник за привържениците на играта.

Срещата с гостите от Козаревец пък бе чудесен спектакъл за долнооряховските запалянковци, тъй като предложи обрати в резултата и цели седем гола. Домакините заложиха на своята игра с трайно владение на топката, разигравания и пробиви през центъра. Вратарят на „Спортист” Николай Николов обаче пази добре и до 34-тата минута извади поредица от удари, най-вече на Лъчо Русев.

Междувременно контрите на гостите се увенчаха с две попадения. В 11-ата минута Антон Маринов вкара за 0:1 директно от пряк свободен удар, отсъден за нарушение пред наказателното поле. Четири минути по-късно Галин Жеков отблизо вдигна на 0:2. Малшанс споходи гостите в средата на полувремето, когато травма получи Андрей Кряжев, и до почивката играха в намален състав. В 34-тата минута Лъчо Русев посрещна отбита топка и намали на 1:2. Отново той бе точен за 2:2 четири минути по-късно с плътен удар от границата на наказателното поле под плонжа на Николов.

Второто полувреме тръгна с попадение на Лъчо Русев за 3:3. Шанс да върне интригата на терена се разкри пред Мирослав Сотиров, който остана очи в очи с вратаря на домакините Иван Станчев, но последният спаси. Адриян Стоев реши окончателно мача в 81-вата минута, а в 86-ата фиксира и крайното 5:2. В последния кръг „Спортист” ще търси задължителна победа у дома срещу „Владислав”, за да запази второто място.

Шампиони на групата са: Иван Станчев, Петьо Ламбов, Атанас Минков, Добрин Атанасов, Живко Живков, Диан Гърмидолов, Мирослав Гавазов, Цветан Илиев, Йордан Петров, Лъчезар Русев, Иван Колев, Адриан Стоев, Петър Нецов, Владимир Русев, Христо Русанов, Аврам Аврамов, Григор Минков.