„Болярки“ биха в Стара Загора, завършиха пети в елита

„Берое“ – „Болярки“ 0:2

С победа приключи участието си в тазгодишното първенство на женската „А“ група отборът на „Болярки“. В Стара Загора великотърновки удариха домакините от „Берое“ с 0:2, повеждайки още в началото на срещата.

„Заради служебни ангажименти в състава не бяха две от най-опитните ни състезателки – Тодорка Златкова и Полина Таймо. Момичетата обаче започнаха много мобилизирано и още при първата ни атака Теодора Христова пропусна да открие резултата. В 3-тата минута обаче Лора Петрова бе изведена и с удар в обратния ъгъл вкара за 0:1. Последваха нови хубави наши атаки, при които Христова и Мирала Моева можеха да развият успеха ни. Логичното с оглед на превъзходството ни се случи в 21-вата минута, в която Теодора Христова напредна от дълбочина и вдигна на 0:2. До почивката направихме още пропуски, а старозагорки имаха само един по-опасен удар след наша грешка. През втората част топлото време и умората от мача в сряда с НСА си казаха думата и понамалихме темпото, но не позволихме на „Берое“ да застраши сериозно вратата ни и да се върне в мача“, разказа старши треньорът на великотърновки Валентин Витатов. В крайното класиране воденият от него тим завърши на пето място с равен брой точки с „Екомет 90“ (Пловдив). Великотърновки обаче са единственият тим, взел точка на несменяемите шампионки на България от НСА.