Девет медала за шахматните надежди от „Слънцата на Трявна“

66 деца от 12 клуба от страната участваха във вече традиционния детски шахматен фестивал „Слънцата на Трявна”. Великотърновският ШК „Етър“ бе съорганизатор на надпреварата до 14 години.

Тази година турнирът протече в два дни на класически шах и за пръв път важи за международен рейтинг.

ШК „Етър“ се представи с 19 участници, които донесоха общо 9 медала. Интересно е, че сред тях бяха 4 двойки близнаци! Слав Чамурков, който още няма 7 години, грабна купата при най-малките с 4 точки. Неговият съотборник Виктор Бенков стана втори, също с 4 точки, и взе среброто.

Приятна изненада бе второто място на Никол Желязкова при най-малките момичета до 8 години. За нея това бе първо сериозно състезание по шахмат.

При момчетата до 10 г. конкуренцията бе много силна и се стигна до дележ на 2-ро – 6-о място, като Пламен Стоянов от „Етър” заслужи бронзовия медал с 5 точки. При момичетата в същата възраст Александра Маринова донесе на клуба си бронзов медал с 3 точки.

При 12-годишните момчета великотърновският представител Ерол Билялов с 4 точки взе среброто.

Великотърновката Радост Радкова спечели купата при момичетата в тази възраст с 4 точки.

В най-горната група, до 14 години, етърката Татяна Кирилова раздели първото място с 3,5 точки, но остана втора след Детелина Христова от „Орловец 1997“. Трета е Виктория Маринова, също от“ Етър“.

При момчетата до 14 години Стефан Тодоров беше в борбата за медалите до последно, но остана четвърти по допълнителни показатели с 4 точки.