„Железничарите” не паднаха в Поморие, но останаха трети

ОФК „Поморие“ – „Локомотив“ 1:1

За втора поредна година горнооряховските локомотивци завършиха на трето място в първенството на „Б“ група. В неделя „железничарите“ приключиха сезона с равенство 1:1 като гости на втория в подреждането – ОФК „Поморие“.

Самият мач протече равностойно. Наставникът на домакините Малин Орачев бе извършил редица смени в титулярния състав с оглед предстоящия бараж за влизане в „А“ група срещу ПФК „Монтана“.

Въпреки това поморийци успяха да открият резултата в 22-рата минута, в която след центриране от корнер Георги Петков с глава прати топката в мрежата за 1:0.

Горнооряховчани отговориха в 36-ата минута, когато Симеон Мечев центрира от фаул в наказателното поле, където никой не можа да засече топката, тя излъга вратаря Тодоров и влетя в мрежата за 1:1.

През второто полувреме съперниците си размениха по един удар в гредите. Първо Стефан Стаматов от три метра с мощен удар разтърси напречната греда на бранената от локомотивци врата. За тях пък Фиданин имаше малшанса да бие в гредата, стреляйки по диагонала.