Никол Николаева втора при момичетата в старт от веригата „Мтел атлетика за младежи“

На второ място при момичетата се класира Никол Николаева в петия кръг на веригата „Мтел атлетика за младежи“ на стадион „Берое“ в Стара Загора. Състезателката на „Етър Академик“ завърши втора в спринта на 60 метра с време 7.9 секунди, в бягането на 600 метра е трета с 1.53.15 мин., а на скок дължина е четвърта с 4.34 м.

При момичетата борбата беше оспорвана и първите две състезателки завършиха с равен брой точки – 206. Победителка стана Михаела Миткова от „Олимпия“ (Враца), която имаше повече победи в преките двубои в две от трите дисциплини от втората Никол Николаева.

В генералното класиране на веригата Никол Николаева заема четвърто място от общо 62 състезателки. Възпитаничката на змс Галя Пенкова е участвала само в четири от досегашните шест кръга.

Надпреварата продължава през септември в Сливен, Правец и Русе.