11 четения

Николай Димитров над всички при мъжете за купа „Пазарджик“

От две състезания спечелиха отличия великотърновските ориентировачи. 201 състезатели се включиха в надпреварата за купа „Пазарджик“, включваща две средни дистанции. В елитния клас при мъжете Николай Димитров – президент на „Браун тим”, спечели и двата старта и по убедителен начин оглави генералното класиране. В група жени-21 елит Стефания Димитрова е втора, след победителката Ивета Зашева от клуб „НСА – Сивен“. Димитър Димитров завърши на второ място при момчета до 12 години, като спечели първата средна дистанция.

При жени-45 Петя Димитрова е четвърта. В същата възраст при мъжете Димитър Евгениев и Димитър Димитров са съответно четвърти и пети.

267 ориентировачи от 24 клуба си стартираха в купа „Дряново“, която включваше средна и дълга дистанция.

„Трапезица 1954“ зае четвърто място в отборното с 46 точки. Мартин Славов стана победител при момчета до 12 г., съотборникът му Никола Михайлов завърши втори при юноши до 16 години. От „Браун тим“ Петя Димитрова спечели двете дистанции и е първа в група жени-45, а Марияна Агова е първа на дълга дистанция при жени-40.