5 четения

Тръмбешчани приключиха сезона с победа

„Янтра“ – „Ботев“ (Дебелец) 4:1

С пропуск на гостите на празна врата тръгна срещата в Полски Тръмбеш. В 7-ата минута Димитър Иванов бе на чиста позиция и би в аут, запазвайки от „студен душ” феновете на домакините. В отговор „Янтра” натисна и Кристиян Костадинов на два пъти върна жеста на дебелчани, като веднъж дори излъга и вратаря им, но не вкара. Калоян Илиев откри резултата в 20-ата минута с хубав прехвърлящ удар. Седемнайсет по-късно Кристиян Костадинов с плътен удар от шестнайсетия метър покачи на 2:0. След почивката Здравко Асенов разви успеха на „Янтра” с попадения в 60-ата и 64-тата минута. Крайното 4:1 оформи Тодор Колев в 78-ата минута, засичайки центриране с глава. За гостите от Дебелец пропуск направи Николай Симеонов.