3 четения

Здрав мач в Морава, съперниците се бориха докрай

ФК „Морава“ – „Удар“ 1:1

Здрав мач със заряд изиграха съперниците в Морава. Гостите търсеха победата, за да запазят шансове за първото място, а домакините искаха да приключат сезона с успех и да зарадват над 100-те си привърженици на стадиона. В състава на „Удар“ липсваха някои познати имена, което допълнително повлия върху мощта на тима. Добра работа свърши и вратарят на ФК „Морава“, който спаси изстрел на останалия сам срещу него Христо Воронцов, отрази и удари от дистанция.

Изяви се и стражът на гостите от Бяла черква – Антон Иванов, отразил в 13-ата минута шут по земята на Калоян Славов.

В 53-тата минута Красимир Капитанов центрира от корнер и Илиян Георгиев с глава изправи публиката – 1:0. Попадението вдигна „Удар“ на щурм, но при контри Йордан Христов и Калоян Славов пропуснаха да увеличат аванса на моравчани.

Така дойде 87-ата минута, в която Георги Вълчев изпълни ъглов удар и Христо Христов с глава изравни 1:1.