3 четения

„Виолетовите” надежди се бориха докрай

„Етър ВТ” – „Левски” 0:2

По неприятен начин приключи осминафиналната среща реванш между „Етър ВТ” и „Левски” (София) за първенство на елитната U15 група. След последния съдийски сигнал нервите на футболисти на терена, на родители и публика на трибуните не издържаха и се стигна до счепквания, наложили намесата на охраната. Полицаите и служителите на частна охранителна фирма обаче се справиха със задачата си и бързо овладяха ситуацията.

Като цяло мачът бе двуостър, с териториален превес на гостите, но почти без положения пред двете врати.

Преди почивката удар на Кирил Славков след рикошет излезе в корнер, а нов негов шут в края на полувремето бе уловен от вратаря на домакините Стефан Петров.

В 50-ата минута най-острият играч на „сините” Айвън Ангелов бе съборен в пеналта от Стоил Стефанов и реферът отсъди дузпа, която Мартин Петков реализира за 0:1. В следващите минути играта се изостри още повече покрай провокациите на гостите и твърдите влизания на домакините, които дадоха всичко от себе си в мача.

В 72-рата минута след удар на Бранислав Ботев последва рикошет и корнер, като етърци искаха дузпа. В полето на съперника имаше и две-три разбърквания, но до желания гол не се стигна.

В последната минута вратарят Стефан Петров излезе напред, Лъчезар Георгиев от състава на гостите овладя топката и я изпрати в мрежата за 0:2.

Така с общ резултат 5:1 първият мач в София приключи при 3:1, „Левски“ се класира за четвъртфинал.

Независимо от двете загуби от „сините” трябва да се отбележи доброто представяне на „виолетовите” надежди през целия сезон. В Северозападна България те допуснаха само една загуба от „Литекс” в Ловеч, а съперникът им на осминафинала – „Левски”, е победител в своята група, обхващаща столицата и Югозапада.

„Етър ВТ”: Стефан Петров, Алекс Паунчев, Николай Лазаров, Валери Радославов, Стоил Стефанов (62 Ростислав Узунов), Димитър Динев, Даниел Кънчев, Елхан Али (45 Филип Георгиев), Кольо Станев, Бранислав Ботев (75 Христо Анев), Светослав Козарев (55 Анджело Глузов).