8 четения

Футболният тим на НВУ с нова победа отива на финали

Броени дни след като стана общоармейски шампион по футбол на малки врати, отборът на НВУ „В. Левски” се класира и за финалите на първенството на нормален терен.

Възпитаниците на майор Тодор Василев спечелиха гостуването на „Тунджа” (Ямбол) с 4:0 и си осигуриха първото място в своята предварителна група. На обновения стадион в село Кабиле великотърновци поведоха в 28-ата минута с хубав гол на Слав Георгиев, стрелял от 17 – 18 метра. Втората част тръгна с попадение на Фикретин Бояджиев в 51-вата минута. Петнайсетина минути по-късно Иван Иванов завърши нова хубава атака на тима си и вдигна на 0:3, след което наставникът направи четири смени.

Крайното 0:4 фиксира отново Слав Георгиев.

„В този мач заложих основно на курсанти, които въпреки сериозните ангажименти, които имат в учебния процес, се отнасят много сериозно и към тренировките и изявите на футболния терен. Доволен съм от всички момчета”, коментира майор Василев.

Призьорите в първенството ще бъдат излъчени през октомври в Карлово.