4 четения

На стадион „Ивайло“ определят шампиона на България по футбол във възрастта U 15

На финала в четвъртък ще спорят тимовете на „Ботев“ (Пловдив) и „Черно море“ (Варна)

На трети финал ще домакинства стадион „Ивайло“ след извършването на мащабните рамонтни дейности. След като прие два последователни финала за Купата на Аматьорската футболна лига, съоръжението ще излъчи и шампиона на България за юноши до 15 години. Двубоят е на 30 юни (четвъртък) от 18,00 часа и ще бъде ръководен от великотърновска съдийска бригада в състав Георги Давидов, Георги Дойнов и Илиян Капарашев. Четвърти съдия е Никола Атанасов. Любопитно е, че тримата свириха преди месец и финала за Купата на АФЛ между ОФК „Несебър“ и „Черноморец“ (Балчик).

До директния сблъсък за златните медали в първенството при набор 2001 година достигнаха тимовете на „Ботев“ (Пловдив) и „Черно море“ (Варна).

В полуфиналната фаза на турнира „канарчетата“ елиминираха столичния ДИТ с общ резултат 2:0, а преди това се справиха с „Левски-Раковски“ и ПФК „Монтана“.

На свой ред „Черно море“ елиминира „Берое“ (Ст. Загора) с общ резултат 1:1 заради гол на чужд терен.

По пътя към финала „моряците“ отстраниха и ЦСКА, а в първия кръг на елиминациите съперникът им „Сокол“ (Марково) се отказа от участие.