14 четения

19 призьори на 12-ия събор надпяване „Авлига пее“

Тази година на 12-ия събор надпяване „Авлига пее“ в Обединение бяха раздадени 19 специални награди в различните категории, плюс над 100 грамоти.

ПРИЗ „МИТА СТОЙЧЕВА“ за ПЕВЧЕСКИ колектив:

  1. ФГ „Славей“ при НЧ „Мита Стойчева 1900“ и КПИ „Дълголетие“ – с. Обединение, община П. Тръмбеш
  2. СМФ „Родни гласове“ при НЧ „Светлина 1905“ – с. Караманово, област Русе
  3. МФГ „Фолклорен извор“ при НЧ „Светлина – Царевец 1927“ – с. Царевец, община Свищов

ПРИЗ „МИТА СТОЙЧЕВА“ за ИНДИВИДУАЛЕН изпълнител до 20 години: Донко Марков – НУФИ „Добри Христов“ – гр. Варна

ПРИЗ „МИТА СТОЙЧЕВА“ за ИНДИВИДУАЛЕН изпълнител НАД 20 години: Николай Минчев – НЧ „Пейо Яворов“ – с. Борика, област Габрово

СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ

  1. Награда на кмета на община Полски Тръмбеш – НЧ „Светлина – Царевец 1927“ – с. Царевец, община Свищов – за цялостно представяне на всички колективи към читалището.
  2. Награда на кмета на с. Обединение – ЖПГ при НЧ „Съзнание 1873“ – с. Брестовица, област Пловдив.
  3. Награда на председателя на НЧ „Мита Стойчева 1900“ – с. Обединение – ХОФ „Родна земя“ при НЧ „Извор 1873“ – с. Самоводене, община Велико Търново.
  4. Награда за най-рядко изпълнявана песен – ГНП при НЧ „Просвета 1927“ – с. Сливовица, община Златарица.
  5. Награда на ректора на АМТИИ – Пловдив – смесен народен хор при НЧ „Трезвеност 1870“ – гр. Сухиндол, област Велико Търново.
  6. Награда на Дарик радио – „Младостта на традицията“ – ГАФ и ФГ „Добруджанка“ при КП – с. Старо село, област Силистра.
  7. Награда на Дарик радио и фондация „Цвятко Благоев“ – Калина Колева и Снежанка Йорданова – ръководител на ФГ „Славей“ при НЧ „Мита Стойчева 1900“ – с. Обединение, община Полски Тръмбеш.
  8. Награда от музикална телевизия „Сънрайз Мюзик“ Варна – ФФ „Лозица“ при НЧ „Трезвеност 1870“ – гр. Сухиндол.
  9. Награда на г-н Атанас Атанасов, земеделски производител – КФФ „Северняшка огърлица“ при НЧ „Георги Парцалев 1901“ – гр. Левски.

ДИПЛОМ

  1. За отлична педагогическа работа:

– Елка Недялкова – НУИ „Любомир Пипков“ – град Плевен

– Мариета Аспарухова – НЧ „Георги Парцалев 1901“ – град Левски

  1. За най-добър художествен ръководител:

– Йордан Йорданов – НЧ „Трезвеност 1870“ – град Сухиндол

  1. За най-добър съпровод:

– Оркестър с ръководител Петър Петров – гр. Полски Тръмбеш

  1. За най-възрастен участник:

– Марийка Жорова – 90 г. – НЧ „Съзнание 1873“ – с. Брестовица, област Пловдив

  1. Награда за най-малък участник:

– Ива Николова Иванова – 6 г., от град Левски

По традиция журито бе с председател проф. д-р Тодор Киров – декан на факултет „Музикален фолклор и хореография“ при АМТИИ – Пловдив, и членове: проф. акад. Милчо Василев – ректор на академията, доц. д-р Венцислав Димов – Институт за изследване на изкуствата при БАН, водещ в Дарик радио и Димитър Лавчев от БНР.

 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

error: Съдържанието е заключено!