4 четения

Боксьор от НСА спря Здравко Попов по пътя към титлата

Великотърновецът Здравко Попов спечели бронзов медал от Държавния личен шампионат по бокс за мъже в Ямбол. Състезателят на БК „Ивайло ВТ“ записа победи над Здравко Здравков от „Бдин“ и Борислав Вангелов от НСА, а на полуфинала в категория до 69 килограма бе спрян от бъдещия шампион Николай Коев от НСА.

При 75-килограмовите участваха двама боксьори на „Ивайло ВТ“ – Петър Петров и Николай Григоров, като и двамата се подредиха на пето място. На победа от спечелването на бронз останаха още Христо Илиев до 81 кг, Пламен Иванов до 64 кг и Петър Петров до 91 кг и също заеха пето място в крайното класиране.

Първенството пропусна Тинко Банабаков, който по същото време участва в олимпийска квалификация в Баку, където в категория до 49 килограма загуби от Леандро Бланк от Аржентина с 2:1 съдийски гласа (29:28, 28:29, 29:28 точки).