4 четения

„Виолетовите“ прекъснаха песента на „канарчетата“, вкараха два гола и удариха две греди в Трявна

Обновеният отбор на „Етър ВТ“ удари „Ботев“ (Пловдив) с 2:0 в контролен мач. Още във 2-рата минута на срещата на стадион „Ангел Кънчев“ в Трявна защитник на „канарчетата“ сгреши, Стефан Неделчев овладя топката и я изпрати в мрежата на Георгиев за 1:0 в полза на „виолетовите“. Само четири минути по-късно Николай Цветков напредна отляво и стреля, но вратарят на „Ботев“ успя да спаси точния удар и резултатът остана непроменен.

Играещият с основен състав пловдивски тим имаше шанс да изравни в 20-ата минута, когато Иван Стоянов стреля от пряк свободен удар, но вратарят Цанков се намеси сигурно.

Жоао Паоло от „Ботев“ пък по чудо не изравни в 28-ата минута, след като стигна до вратата, но двама защитници успяха да изчистят топката от голлинията. 120 секунди по-късно Петър Димитров отправи плътен изстрел, отразен от стража на „Ботев“. В отговор пък остър шут на Иван Стоянов бе боксиран от Цанков, а до почивката мачът бе равностоен.

След нея двубоят продължи да е двуостър, а в състава на великотърновци се появи 27-годишният аржентинец Гуидо Абаян, който заигра като централен нападател.

В 54-тата минута Плахов проби отляво и центрира от аутлинията, а Стефан Неделчев със задна ножица нацели напречната греда на бранената от пловдивчани врата.

След час игра Акалски улови удар на Бризола, а пет минути по-късно извади в корнер шут на излезлия срещу него Жоао Паоло.

При контра на „виолетовите“ Цветомир Тодоров би в напречната греда. 120 секунди преди да изтече редовното време, при опит да пресече дълъг пас Яя Меледже отклони лошо топката с глава право към аржентинеца Гуидо Абаян, който с помощта на рикошет вкара за 2:0. Дошлият на проби играч е роден на 24 юни 1989 г. в Неокуен (Аржентина). Висок е 191 сантиметра и играе като централен нападател. Започва кариерата си в „Чиполети“ (Аржентина), после записва два сезона и в Португалия, връща се в родината си, играе в Чили и Уругвай. През 2015 г. е бил футболист на „Линкълн Ред Импс“ (Гибралтар), откъдето идва във В. Търново. Има и италианско гражданство.

„Етър ВТ“: Цанков, Минков, Николов, Кирилов, Ивайлов, Гуцев, Неделчев, Цветков, Генчев, Петков, Димитров (Акалски, Тодоров, Плахов, Чапаев, Трифонов, Генчев, Скерлев, Абаян).