7 четения

„Виолетовите“ паднаха от „Лудогорец“ и „Дунав“ от днес са на втори лагер в Дряново

ДВЕ ЗАГУБИ С ОБЩА ГОЛОВА РАЗЛИКА 0:11 ОТ ОТБОРИ В ЕЛИТА претърпяха в рамките на три дни футболистите на „Етър ВТ“. 24 часа след като победиха „Ботев“ (Пловдив) с 2:0, „виолетовите“ паднаха с 0:9 като гости на шампиона „Лудогорец“. В Разград великотърновци, които явно не бяха възстановени от натрупаната умора в подготовката и проверката от предишния ден, така и не успяха да се противопоставят на домакините, в чиято стартова единайсеторка имаше само един българин – капитанът на тима Светослав Дяков.

Старши треньорът на етърци Ферарио Спасов започна с Кирил Акалски, Михаил Минков, Иван Скерлев, Любомир Гуцев, Мартин Николов, Митко Плахов, Чавдар Ивайлов, Петър Димитров, Николай Цветков, Цветомир Тодоров и Иван Петков.

Готвещите се за мачовете в Шампионската лига домакини лудуваха здраво и до почивката водеха с 3:0. Джонатан Кафу откри още в 3-тата минута, в 10-ата покачи на 2:0, а Кишада направи 3:0 след четвърт час игра.

Междувременно вратарят на „орлите“ Милан Борян спаси дузпа при резултат 2:0, парирайки удара на Петър Димитров. Етърци имаха в края на полувремето още едно-две положения, като изстрел на Михаил Минков мина до гредата.

До средата на втората част резултатът се запази, след което Козмин Моци, Жуниор Кишада, Вандерсон и Джоди Лукоки се разписаха по два пъти, един гол добави Джонатан Кафу – и 9:0 за лудогорци.

В СЪБОТА „ВИОЛЕТОВИТЕ” ОТСТЪПИХА С 0:2 НА СТАДИОН „ИВАЙЛО“ на новака в Първа лига „Дунав” (Русе).

В този мач като титуляри влязоха Цанков, Минков, Гуцев, Ивайлов, Скерлев, Чапаев, Димитров, Неделчев, Цветков, Тодоров и Абаян.

Гостите започнаха напористо и в12-ата минута Мирослав Будинов проби отляво, центрира прострелно, топката се отклони в етърец и влезе в мрежата за 0:1. При ответната атака удар на Николай Цветков бе избит от вратаря на русенци Антонов.

В 15-ата минута Васил Шопов напредна и стреля, принуждавайки Цанков да боксира. Пет минути по-късно Юлиан Ненов навлезе отляво, би и след рикошет в бранител на домакините покачи на 0:2. До почивката аржентинецът Гуидо Абаян би от въздуха в аут, а изстрел на Скерлев профуча до сглобката на гредите. При друга атака пък Абаян, вместо да подаде на оставащия сам срещу Антонов нападател Петър Димитров, тръгна да лъже и загуби топката.

ПРЕЗ ВТОРАТА ЧАСТ В ИГРА ЗА ЕТЪРЦИ ПОСТЕПЕННО СЕ ПОЯВИХА Кямил, Петков, Генчев, Николов, Плахов и Трифонов, отборът понатисна и шут на Стефан Неделчев бе хванат от вратаря на гостите. В 72-рата минута пък Будинов изскочи сам срещу Цанков, който спаси.

До края на срещата Николай Цветков би от пряк свободен удар в стената, после при добавката в аут, а вратарят на гостите парира изведения срещу него Кямил.

От днес етърци са на втори лагер в Дряново, в сряда от 18 часа срещат там „Нефтохимик“.