20 четения

КОНТРОЛНА СРЕЩА. „Етър ВТ” и „Нефтохимик” не се победиха, Петър Димитров вкара от дузпа за равенството

Равенство 1:1 с новака в елита „Нефтохимик” записа в сряда отборът на „Етър ВТ”. Мачът се игра на стадиона в Дряново, където „виолетовите” са на лагер, а дебют направи новопривлеченият централен защитник Симеон Иванов. Великотърновци започнаха по-добре мача и още в 1-вата минута Джихат Кямил можеше да открие резултата, но изведен на позиция стреля в аут. В 12-ата обаче Петър Димитров спечели наказателен удар, след като бе спрян с нарушение от Патев от състава на бургазлии. От бялата точка нападателят на етърци би в левия ъгъл за 1:0. Резултатът бе изравнен в 37-ата минута отново от дузпа. Тогава аржентинецът Гуидо Абаян сбърка в централната част на терена, Хазуров бе изведен сам срещу Акалски, който го фаулира. Точен от единайсет метра бе Божинов и 1:1. До момента мачът бе равностоен, като на Акалски му се наложи да вади само един изстрел. Веднага след изравняването етърци натиснаха и Мартин Николов намери Абаян на два метра пред вратата на „Нефтохимик”, но последният би край нея. След това пък шут на Петър Димитров мина над рамката. През втората част бургазлии пренесоха по-трайно играта в полето на великотърновци, но защитата и вратарят се справиха. Най-чистото голово положение обаче бе пред вратата на бургазлии. В 63-тата минута Чавдар Ивайлов стреля точно, но Стоян Колев изби топката в ъглов удар.

Следващата проверка на великотърновци е в събота от 18,30 часа на стадион „Ивайло” с тима на „Спартак” (Плевен).

„Етър ВТ”: Акалски, Николов, С. Иванов, Минков, Кямил, Ивайлов, Цветков, Плахов, Абаян, Димитров, Скерлев (Ив. Петков, Трифонов, Иван Петков, Я. Генчев, Мицаков, Гуцев, Неделчев, Тодоров).