martineli

martineli

Защитник донесе успеха на горнооряховчани в контролата във Враца

„Ботев” – „Локомотив” 0:1

Победа с 1:0 като гости на „Ботев” (Враца) записаха горнооряховските локомотивци. Очаквано, контролата премина при превес на новака в „А” група, който имаше доста положения, докато врачани за цял мач така и не отправиха точен удар по посока вратата на гостите. Още в 9-ата минута Виктор Шишков пробва рефлекса на вратаря на домакините Иван Иванов от около 18 метра. Малко по-късно Янаки Смирнов изведе Атанас Фиданин, но бившият футболист на ПФК „Монтана“ стреля от удобна позиция в аут. В 18-ата минута и Смирнов се отчете със 100-процентов пропуск, след като от 7 – 8 метра не уцели вратата. След вихреното начало постепенно играта се разпокъса между двете наказателни полета и чак в самия край на полувремето се стигна до нова голова възможност за горнооряховчани. Тогава Янаки Смирнов с глава стреля на сантиметри от десния страничен стълб.

След почивката „железничарите“ стигнаха до победно попадение. В 65-ата минута при поредната атака на гостите топката бе изпратена пред вратата и дошлият от ЦСКА централен бранител Николай Дичев с глава вкара за 0:1. Двата отбора се бяха договорили при червен картон да не пускат резервен футболист. Така четвърт час преди края реферът изгони с последователен жълт и червен картон Димитър Петков за реплики и „Ботев” (Враца) доигра мача в намален състав. Гостите още на два пъти можеха и да удвоят резултата, но вторият вратар на врачани Ивайло Яначков успя да опази мрежата си.

Следващата проверка на горнооряховчани по програма е на 20 юли в Каблешково срещу ОФК „Поморие”.

„Локомотив”: Стефано Кунчев, Милен Желев, Николай Дичев, Атанас Фиданин, Йордан Апостолов, Николай Христов, Красен Трифонов, Виктор Шишков, Симеон Мечев, Янаки Смирнов, Георги Каранейчев (Николай Банков, Милен Савов, Димо Атанасов, Антоний Балъков, Любомир Генчев, Тихомир Кънев).