27 четения

Голове на Красен Трифонов и Венци Керчев донесоха победа на „железничарите“ в последната контрола

„Контролирахме мача, но ни липсваше ефективност на предни позиции”, коментира Ангел Червенков

С успех 2:0 приключи контролните срещи от предсезонната подготовка горнооряховският „Локомотив“. В събота срещу „Ботев“ (Гълъбово) за „железничарите“ вкараха Красен Трифонов и Венцислав Керчев. Старши треньорът Ангел Червенков започна с Кунчев, Желев, Кавдански, Керчев, Атанасов, Апостолов, Мечев, Кънев, Каранейчев, Смирнов и Красен Трифонов, извел отбора с капитанската лента. През втората част в игра постепенно влязоха вратарят Банков, Фиданин, Савов, Дичев, Узунов, Байдаков, Генчев и Балъков. Като цяло горнооряховчани имаха пълно надмощие, но най-силните им минути бяха през втората част на първото полувреме и в края на мача, когато демонстрираха много хубави отигравания.

Срещата започна с натиск на домакините, но до 15-ата минута имаше само две по-остри влизания на Георги Каранейчев. В 18-ата минута Тихомир Кънев не успя да вкара от упор, а след изпълнения от корнер отново намери топката и пак стражът на гостите се прояви. В 21-вата минута Кънев шутира от въздуха, а две по-късно „Ботев“ отправи единствения си точен удар преди почивката чрез Георги Кирилов, принудил от движение Стефано Кунчев да се намесва.

Малко по-късно Янаки Смирнов поднесе топката на Каранейчев, но той не я овладя добре. Последваха разминаване на Кънев и нов пропуск на Каранейчев, гарантирали нулевото равенство през първото полувреме.

Втората част започна с по-активни действия в атака на тима от Гълъбово и удар, минал край вратата на Кунчев. Влезлият като резерва Виктор Шишков нанесе първия изстрел с глава за „железничарите“ и отново вратарят на гостите бе на мястото си.

В 61-вата минута Желев отне топката в средата на терена и намери набралия скорост Красен Трифонов, който би силно по диагонала и откри резултата. След още няколко минути Трифонов нанесе нов удар, но този път над вратата. Виктор Шишков можеше да удвои резултата, но изведен на чисто, навлезе навътре, вместо да стреля, скъси си ъгъла и стражът на „Ботев“ изби. Всъщност Шишков имаше ужасен ден и направи още два-три сериозни гафа пред гола, като в един случай след хубаво центриране на Любо Генчев ненужно взе топката от главата на връхлитащия Байдаков.

В 90-ата минута Генчев центрира меко към Байдаков и принуди бранител да чисти в корнер. След изпълнението му Венци Керчев с глава се разписа за 2:0.

„Добра проверка в подходящ момент, независимо от горещото време. Всички футболисти получиха шанс за изява, въпреки че в края на подготовката са доста уморени. Въпреки старанието и пълния контрол на мача, нямаше нужната ефективност на предни позиции и пропуснахме немалко голови възможности. Личеше повечко емоционалност сред играчите, отколкото концентрация и ефективност. Имаме обаче цяла седмица на разположение, за да подредим нещата и да бъдем в пълна готовност за първия мач в „А“ група“, коментира старши треньорът Ангел Червенков.