9 четения

Великотърновци спечелиха с лекота, Димитров и Неделчев с по два гола

„Етър ВТ“ – „Верея 2“ 6:1

„Етър ВТ“ победи с 6:1 втория отбор на „Верея“ (Стара Загора) в контролен мач, игран на отлично подготвения терен на стадион „Христо Ботев“ в град Дебелец. По два гола вкараха капитанът на отбора Петър Димитров и Стефан Неделчев, а по един Цветомир Тодоров и Гуцев. Любопитно е, че начело на гостите бе бившият футболист на „Етър” Христо Белчев Операта – шампион на България с „Берое“.

Старши треньорът на „виолетовите“ Ферарио Спасов започна мача с Акалски, Скерлев, С. Иванов, Минков, Мицаков, Цветков, Ст. Генчев, Тодоров, Ивайлов, Димитров и Неделчев. Още в 7-ата минута Тодоров получи пас от фланга и стреля в обратния ъгъл за 1:0. Последваха пробиви на Скерлев и Ивайлов, чиито подавания бяха пресечени от бранители на гостите. В 17-ата минута Димитров вдигна на 2:0 директно от свободен удар, отсъден за нарушение срещу самия него. Секунди след подновяването на играта „Верея“ сбърка при изнасянето на топката и Неделчев направи разликата класическа – 3:0.

Малко по-късно реферът Георги Давидов пусна чудесен авантаж в полза на великотърновци, след който оцвети в жълто играча на гостите от Стара Загора, извършил нарушението. Последва пропуск на Петър Димитров, останал сам срещу вратата на съперника, за да дойде 26-ата минута, в която Мицаков намери Неделчев за 4:0. Гостите намалиха на 1:4 с попадение на Таньо Дечев, получил пас от аутлинията. С красив прехвърлящ удар с глава на Петър Димитров в 36-ата минута разликата набъбна на 5:1 и този резултат се запази до почивката.

След нея в игра за етърци влязоха Цанков, Плахов, Трифонов, Явор Генчев, Николов, Кямил, Иван Петков, Гуцев, Абаян, а по-късно и Ивайло Петков.

Тази формация също имаше предимство, но вкара само един гол, най-вече заради пропуските на Гуидо Абаян. Аржентинецът не успя да завърши подобаващо подавания на Плахов, Мицаков и Явор Генчев. На задна греда Гуцев би в аут след корнер, а шут на Кямил мина до вратата на заралии. Минута преди да изтекат редовните 90, Кямил центрира от ъглов удар и този път Гуцев не сбърка за 6:1.

В събота от 18 часа на стадион „Ивайло” ще бъде представен отборът на „Етър ВТ”, след което „виолетовите” ще изиграят контролна среща с „Академик” (Свищов).