„Лудогорец” е първият носител на купа „Трифон Иванов”

Габриел Златанов от „Ботев” взе приза за най-добър защитник

Отборът на „Лудогорец” спечели първото издание на футболния турнир в памет на Трифон Иванов. Финалният мач противопостави разградските таланти от набор 2005 г. на най-резултатния тим от груповата фаза – „Ботев” (Пловдив). Редовното време на двубоя, ръководен от реферите Георги Давидов и Галя Ечева, завърши 2:2, а при дузпите за определяне на краен победител, по-точни бяха лудогорци и спечелиха с общ резултат 4:2. На трето място се подредиха горнооряховските локомотивци, които подариха на треньора си Илия Пендов, празнувал вчера рожден ден, бронзовите медали. Малки „железничари” пречупиха с 2:1 тима на „Нефтохимик” (Бургас), останал четвърти, като точни за тях бяха Даниел Ангелчев и Иван Кабадаев.

На пето място се подредиха представителите на „Етър ВТ”, победили със 7:1 ЦСКА. За „виолетовите” надежди точни бяха Атанас Атанасов, Александър Стефанов, Росен Боженов, Костадин Белалиев, Симеон Николов, Марио Иванов и Пламен Иванов.

sport 1Кметът Даниел Панов връчи купата и златните медали на отбора на „Лудогорец” и поздрави участвалите отбори, като потвърди намеренията на Община Велико Търново и БФС турнирът от догодина да има международно участие. Сребърните медали и купата отборът на „Ботев” получи от Александър Шатровски – кординатор на първенствата и турнирите на футболната централа. Секретарят на Зоналния съвет на БФС Игор Бакьов пък награди с бронзовите отличия тима на „Локомотив”.

Дъщерите на Трифон Иванов – Галя, Марина и Даяна, изпратиха за всички отбори по една маркова футболна топка, а за първите три тима и спортни бутилки за вода, които децата получиха от майка му леля Маринка. Топки за класираните от четвърто до шесто място осигури Зоналният съвет на БФС, връчи ги Георги Трендафилов. Малките футболисти бяха изненадани приятно с вафли „Стоичгол” от съдийския наблюдател на ФИФА и УЕФА Ичко Лозев.

Носител на първият индивидуален приз за най-добър защитник на името на Трифон Иванов стана капитанът на „Ботев” Габриел Златанов. Съотборникът на „железния бранител” в Пеневата чета Бончо Генчев лично награди таланта от пловдивската школа със статуетка и шапка с автографа на Трифон Иванов. „Развълнуван съм, защото и аз играя на поста централен защитник”, каза Габриел.

Както „Борба” писа във вчерашния си брой, турнирът започна с мачовете „Етър ВТ”– „Нефтохимик” (Бургас) 3:4 и „Локомотив” (Горна Оряховица) – „Лудогорец” (Разград) 0:7.

Ето как се разви борбата в групите след това.

Във втория си мач в групата етърци загубиха от „Ботев” с 1:6 и това ги изпрати в срещата за 5 – 6-о място. Единственото попадение за „виолетовите” бе дело на Костадин Белалиев в 36-ата минута. Преди това пловдивчани удариха „Нефтохимик” (Бургас) с 9:1 и си гарантираха финала.

В другата група горнооряховските локомотивци се събраха след тежката загуба от „Лудогорец” и във втория си двубой обърнаха ЦСКА, водена от бившия етърец Емил Димитров, с 3:2. За „железничарите” точни бяха Борис Атанасов и на два пъти Дейвид Димитров, който с попаденията си в последните три минути реши срещата.

След това ЦСКА и „Лудогорец” завършиха 3:3 в много интересен мач.

Така крайното класиране в Първа група бе: „Ботев”, „Нефтохимик”, „Етър”, а във втора „Лудогорец”, „Локомотив”, ЦСКА, което предопредели и двойките за разпределяне на местата от първо до шесто.

Снимки: Светослав Стефанов