9 четения

Павликенчани догонваха в резултата, накрая изпуснаха победата

ОФК „Павликени“ – „Левски 2007“ 2:2

Без особена скорост премина срещата в Павликени, закономерно с оглед на горещото време и етапа от подготовка, на който се намират съперниците. Домакините не можаха да разчитат на Рашков, Илиев и Йорданов, но за това пък дебют направи бившият капитан на „Етър ВТ“ Росен Ванков. Той изигра едно полувреме за павликенчани, а старши треньорът Милен Петков принудително замени получилите травми Додуров, Цонев и Копаранов. Гостите от град Левски дръпнаха в резултата с гол от далечен удар, хванал в крачка вратаря Генчо Стефанов. В отговор Чешмеджиев нацели греда, а при следваща акция Кушев свали топката с глава на Борислав Иванов за 1:1. Краят на полувремето дойде при 1:2, след като играч на гостите вкара по диагонала. Втората част донесе нови пропуски пред двете врати, като този път гостите удариха греда. В 75-ата минута Димитър Димитров влезе отляво и центрира остро, а бранител на „Левски 2007“ в стремежа си да избие топката си вкара автогол.

Павликенчани можеха да стигнат и до крайния успех, ако в края на срещата прехвърлящият удар на Андреев не бе спасен от вратаря на гостите. В събота възпитаниците на Милен Петков приемат от 18 часа тима на „Ювентус“ (Малчика).