И в Горна Оряховица премахват изоставени автомобили от улиците
ПРОДЪЛЖАВА РАЗЧИСТВАНЕТО НА ОБЩИНСКИТЕ ТЕРЕНИ ОТ ИЗОСТАВЕНИТЕ АВТОМОБИЛИ, съобщиха от кметството в Горна Оряховица.
От месец март тази година местната администрация има сключен договор с фирма за премахване на старите и излезли от употреба возила. Вдигнатите коли се съхраняват на площадката на частната фирма, която осъществява услугата, а мястото се намира в село Поликраище. Ако два месеца никой не потърси автомобила, той отива за разкомплектоване.
Според общинската наредба за управление на отпадъците собствениците на моторни превозни средства, които не са изпълнили предписанията на общинската администрация, подлежат на глоба в размер на 100 до 500 лв. за физически лица и глоба от 500 до 1000 лв. за юридически лица.
За една година община Горна Оряховица е направила общо 48 предписания за премахване на изоставени коли. 7 от тях са отстранени от фирмата по договора, а останалите – от собствениците си.