С голове на Абаян и Явор Генчев „виолетовите” приключиха проверките с победа над свищовлии

„Етър ВТ” – „Академик” 2:0

С победа с 2:0 приключи контролните срещи отборът на „Етър ВТ”. В събота на стадион „Ивайло” преди мача със свищовлии бе представен съставът за сезон 2016/2017 г. във Втора професионална лига. „Виолетовите” започнаха напористо и през първата четвърт час от мача имаха предимство. Още в самото начало Петър Димитров отправи два удара от добри позиции, а бранител на гостите блокира изведения Стефан Неделчев. Силни изяви на вратата на „Академик” имаше юношата на „виолетовите” Иван Христов, но определено над всички бе ветеранът Стефан Трайков, който в центъра на отбраната свърши страшно много работа в екип с Пламен Ангелов. Нови акции на великотърновци можеха да доведат до откриване на резултата, но или топката не намираше целта, или Христов се намесваше добре. В 16-ата минута влезлият на скорост Петър Димитров, извел етърци с капитанската лента, бе спрян с нарушение от Пламен Ангелов, но пропусна отсъдената дузпа, като би над гредата. Постепенно „студентите” притъпиха натиска на великотърновци и темпото падна значително, а мачът „заспа”.

След почивката и двамата треньори започнаха смени, а гостите започнаха на свой ред да атакуват. Индивидуален пробив на Гуидо Абаян в 52-рата минута обаче завърши с удар в близкия ъгъл на резервния вратар на „Академик” – и 1:0. Най-добрата възможност на свищовлии да изравнят бе в 65-ата минута, в която Павлин Георгиев не успя да насочи добре топката от удобна позиция. Последваха пропуски на Кямил и Иван Петков за домакините, за да дойде 73-тата минута, в която Кямил подаде на Явор Генчев и той от три метра вкара за 2:0. В самия край на срещата Петков бе намерен отлично, но не можа да направи разликата класическа.

„Етър ВТ”: Акалски, Минков, Иванов, Ивайлов, Скерлев, Ст. Генчев, Димитров, Неделчев, Цветков, Тодоров, Мицаков (Цанков, Кямил, Я. Генчев, Николов, Плахов, Трифонов, Иван Петков, Абаян, Гуцев, Ив. Петков).

„Академик”: Христов, Трайков, Ангелов, Гергов, Петров, Каравелов, Михайлов, Георгиев, Дангуров, Кръстев, Гинчев (Ненов, Владимиров, Иванов, Пендов, Вълчев, Юсеинов, Генчев).