Четирилистна детелина ще носи късмет на Тихомир Иванов в Рио де Жанейро

Четирилистна детелина ще носи късмет на Тихомир Иванов на Олимпийските игри в Рио де Жанейро. Лекоатлетът от свищовския клуб „Свилоза“ получи символа на късмета от баба си преди заминаването за Бразилия. Възрастната жена подари детелина и на треньора на Иванов – Георги Гетов, като му обясни, че вярва в силата й. Тя била дала такава на Тихомир и когато той покри олимпийския норматив. Състезателят на СК „Свилоза“ покри норматива по време на държавното първенство по лека атлетика в средата на юни, когато стана шампион с личен рекорд 229 сантиметра. След това Иванов спечели бронзов медал от балканското първенство за мъже с 220 см, а на европейското първенство се класира на пето място с 224 см, което бе най-доброто му представяне на първенство на Стария континент. 22-годишният скачач ще дебютира на Олимпийски игри. Той си пожела да скочи 230 сантиметра в Бразилия.