Шестима великотърновци със златни медали от състезание в село Зарево

Шестима великотърновски ориентировачи спечелиха златни медали от ултращафета, организирана от СКО „Вариант 5“ (Търговище). Надпреварата, проведена през уикенда в село Зарево, включваше 7 поста, като участващите отбори имаха право на минимум пет и максимум седем състезатели. Двама от които задължително жени.

В отбора на победителите, състезавал се под името „Ловеч”, стартираха шестима представители на старата столица и един на Стара Загора. Сред тях бяха четирима ориентировачи от семейство Атанасови. Апостол бяга на първи пост, Александър на втори, Марияна на пети, а Елица на шести. Останалите участници в тима бяха юношеският национал Валентин Шишков, Кристиана Гецова и Георги Каравасилев. На първо място на своите постове се класираха Марияна Атанасова и Валентин Шишков, който бяга на най-дългия маршрут 9450 метра. Апостол Атанасов е втори на 7500 метра.