martineli

martineli

Павел Димитров седми на международния турнир за „Купа Абритус”

Двама гросмайстори, трима международни майстори, двама ФИДЕ майстори и десет майстори на спорта участваха в 23-тото издание на традиционния турнир по ускорен шах „Купа Абритус“. Общо 64 състезатели от България, Армения, Гърция и Турция местиха фигурите в Разград, като играха в 7 кръга с 20 минути контрола на шахматист, плюс 10 секунди добавка на ход. Двукратният победител в турнира Павел Димитров се представи най-добре от великотърновските шахматисти. Международният майстор финишира с пет точки от 5 победи и 2 загуби и е седми в крайното класиране.

ФИДЕ майсторът Тодор Галунов е единадесети с 4.5 т., като загуба в последният кръг от Павел Янев го лиши от място в шестицата.

На 14 август, неделя, ще се проведе традиционният турнир за купата на Арбанаси по ускорен шах. Надпреварата стартира в 10 часа в кметството в Арбанаси.