6 четения

Никол Николаева сред най-добрите във веригата „Мтел атлетика” (Велико Търново)

Великотърновката Никол Николаева е най-предно класираната атлетка от областта във веригата „Мтел атлетика за младежи“ към момента. Състезателката на „Етър Академик“ заема четвърто място във временното класиране в конкуренцията на 62 атлетки от страната.

Ученичката от ОУ „Бачо Киро“ стартира в четири от проведените 6 кръга до момента и събра 790 точки. В две от състезанията тя завърши на второ място, като в Стара Загора бе с равен брой точки с победителката. Веригата продължава през септември със стартове в Сливен, Правец и Русе, като точките от финалното състезание ще се удвояват. Право на участие в шестте състезания имаха първите 18 момичета и първите 18 момчета от националния шампионат на трибой за момичета и момчета до 14 години в зала и картотекирани състезатели от клубове от града домакин. При момчетата Светослав Ботев от другия великотърновски клуб СК „Атлетика 2012“ със 158 т. е най-предно класиран при момчетата от областта. Възпитаникът на Людмила Георгиева е участвал само в състезанието на стадион „Ивайло“ през май. Победители в крайното класиране в двата пола ще бъде участниците, набрали най-много точки от най-силните си пет състезания от веригата.