9 четения

Eмил Стефанов първи в турнира по ускорен шах „Земеделци“

Емил Стефанов спечели първия открит турнир по ускорен шах „Земеделци“ във Велико Търново.

Надпреварата бе организирана от БЗНС и шахматен клуб „Етър“ в 7 кръга по швейцарската система, с контрола от 10 минути на шахматист с 5 секунди добавка на ход. ФИДЕ майстор Емил Стефанов стана победител с актив от 6 точки, като два кръга преди края си осигури първото място. Ива Пенчева завърши на второ място с 5 т., ветеранът Иван Илийков е трети с 4,5 т. Със същия актив Живко Хлебаров и Димитър Цеков са съответно на четвърто и пето място.

„Състезанието бе полезна проверка за младите шахматисти на „Етър“, на които им предстои участие на турнир в Тетевен от 13 август“, коментира Николай Йорданов, главен съдия на турнира.

Организаторите наградиха с медали и най-добре представите се при 10-годишните – Кристиян Ангелов, Стилян Ангелов и Веселин Чамурков.