4 четения

Младоци вдъхват оптимизъм на тръмбешкия футбол

„Янтра” (П. Тр.) – „Янтра” (Др.) 4:1

Открит мач изиграха съперниците в Полски Тръмбеш, в който много добре се представиха младите надежди на домакините. В 12-ата минута неразбирателство между вратаря и защитник на гостите позволи на Ружди Ружди Руждиев да открие резултата на празна врата – 1:0. Преминалият през школите на „Локо” (Г. Оряховица) и „Лудогорец” Исмаил Османов покачи на 2:0 в 36-ата минута с отсечен удар от дистанция. Контра на гостите в 47-ата минута пък позволи на Михаил Кънев да се откъсне и след като излъга вратаря на домакините, намали на 2:1. Хубав далечен удар на Руждиев в 76-ата минута намери сглобката за 3:1 в полза на тръмбешчани. Окончателното 4:1 фиксира Александър Михтиев десетина минути преди да изтече редовното време.