6 четения

„Драконите“ ухапаха и „железничарите“

„Локомотив“ (Г. Оряховица) – „Дунав“ (Русе) 0:2

„Дунав“ (Русе) пречупи „Локомотив“ (Г. Оряховица) с 2:0 на стадиона в пловдивския парк “Лаута” и показа, че неслучайно е на върха в класирането след първите четири кръга на шампионата.
В изключително динамичен и интересен двубой играчите на старши треньора Веселин Великов взеха връх през втората част и с попадения на Антон Огнянов и Мирослав Будинов взеха трите точки.
Още преди да са изтекли 60 секунди, горнооряховчани стигнаха до първата си възможност да поставят под напрежение защитата на „драконите“. Янаки Смирнов подаде към Тихомир Кънев, който от границата на наказателното поле стреля ниско по земята, но вратарят на гостите Мартин Луков улови без проблеми.
В 20-ата минута „Дунав“ получи право на пряк свободен удар пред наказателното поле и след последвалото хубаво изпълнение на Ивайло Раденцов се наложи на Стефано Кунчев да прояви рефлекс, за да извади топката.
Шест минути по-късно при добра контраатака по десния фланг Димо Атанасов центрира, Мартин Кавдански леко отклони топката с глава и тя стигна до Красен Трифонов, чийто изстрел от неудобна позиция бе твърде слаб и защитник в синьо успя да избие в ъглов удар.
При следваща атака на „железничарите“ Кавдански можеше да изведе тима си напред в резултата, но след удара му с глава топката премина над напречната греда.
После пък Тихомир Кънев се измъкна от защитата в светлосиньо и засече с глава прострелно центриране на Милен Желев, като отново кълбото не успя да намери целта.
Второто полувреме на стадион “Локомотив” започна с изненадващ хубав удар от далечна дистанция на Михаил Милчев, който затрудни доста Стефано Кунчев. Малко по-късно стражът отново бе главно действащо лице, след като се оказа последната преграда пред Юлиян Ненов след страхотния му рейд по дясното крило, преминал през двама защитници от Горна Оряховица.
В 55-ата минута русенци получиха за трети път правото да изпълнят от удобна позиция пряк свободен удар. Този път зад топката застана Антон Огнянов, който със страхотен удар не остави никакъв шанс на Кунчев. Веднага след подновяването на играта футболистите на Ангел Червенков можеха да възстановяват статуквото на терена, но след удар с глава на Мартин Кавдански, топката бе изчистена от голлинията от футболист на „Дунав“. Последва нова добра намеса на Кунчев, извадил шут на Диян Димов от 22 метра.
Именно той обаче сгреши при втория гол на „драконите“. В 66-ата минута Мирослав Будинов стреля от средна дистанция, а безгрешният до този момент вратар на горнооряховчани допусна по елементарен начин топката да мине през ръцете му и за втори път да спре в мрежата.
„Допуснахме повече грешки от съперника, вторият гол дойде по много нелеп начин. Според мен не загубихме по игра, а само по резултат. Ще търсим своите точки. Срещу ЦСКА ще играем труден мач, но ще излезем без притеснения“, коментира Ангел Червенков.
„Локомотив“: Кунчев, Желев, Кавдански, Керчев, Фиданин, Христов (83 Шишков), Мечев, Трифонов, Атанасов, Смирнов, Кънев (75 Узунов).