6 четения

Гол в добавеното време лиши „студентите“ от три точки в Козлодуй

„Първа атомна” – „Академик” 2:2

Гол в добавеното време подели точките в оспорвания мач в Козлодуй, приключил с равенство 2:2. Отборът на „Академик“ водеше с 1:2 до 94-тата минута, в която се стигна до разбъркване пред Иван Христов и Милчев успя да изпрати топката в мрежата зад него.

Свищовлии започнаха атакуващо и още в 12-ата минута Сергей Стефанов, останал сам срещу вратаря на домакините, вкара за 0:1. Последваха нови два пробива на Стефанов, но в единия случай стражът на козлодуйци парира удара му, а в другия топката мина край целта.

Три минути преди почивката обновеният състав на „Първа атомна” изравни с красиво попадение на Вълков, демонстрирал задна ножица за 1:1. „Студентите“ все пак приключиха полувремето с аванс, като след центриране от свободен удар Теодор Михайлов с глава бе точен за 1:2.

Изключително динамична бе втората част, в която и двата отбора редуваха атаки и бяха на прага на нови голове. Футболистите от Козлодуй натиснаха, а „Академик“ отговори с контри. Гостите създадоха две-три възможности за трети гол, но домакините пък три пъти нацелиха гредите на свищовската врата.

Попадение обаче падна чак в последната минута от добавено време и направи щастливи играчите на „Първа атомна”.

„Интересен мач, с положения и пред двете врати. Можеше да завърши с всякакъв резултат. Няма как обаче да не съжаляваме за победата, след като водихме до 94-тата минута, винаги е неприятно да получиш гол в последната секунда“, коментира старши треньорът на свищовлии Боби Борисов.

„Академик“: Христов, Трайков, Ангелов, Гергов, Георгиев (46 Петков), Каравелов, Т. Михайлов (69 Ив. Ганев), Бърканичков, Дангуров, Велчев, Стефанов (85 Пендов).