6 четения

Ресенци нанесоха удара си в началото на втората част

ФК „Ресен 2012” – ФК „Долна Оряховица” 3:0

Втора поредна победа с 3:0 в контролен мач записаха футболистите от Ресен. Първото полувреме на мача между домакините – шампиони на елитната група, и долнооряховчани – първенци на Областна Юг, завърши без гол. За ресенци с попадението се разминаха Мариян Генов, Любослав Димитров и Илиян Димитров. За гостите Йордан Петров на два пъти опита да вкара, с глава над вратата би Аврам Аврамов.

Втората част тръгна ударно за домакините, които за 12 минути приключиха спора с три бързи попадения. Детелин Кирвиков откри резултата в разбъркване, след като топката отскочи от гредата и се върна при него, а ударът му разтърси мрежата. Цветомир Николов влезе по диагонала и вдигна на 2:0. Пробив на Николай Митев отляво пък завърши с подаване към Иван Сапунджиев, който стреля два пъти последователно, но фиксира окончателното 3:0.