8 четения

Четири дузпи и прекратен мач в Полски Тръмбеш

„Янтра” (П. Тр.) – „Лато” 2:3

Със скандал приключи срещата в Полски Тръмбеш между местния „Янтра” и „Лато”. В 58-ата минута след отсъждане на пряк свободен удар в полза на домакините гостите от Алеково напуснаха терена в знак на несъгласие с решението. Тон даде вратарят на тима Иван Станков, който през целия мач имаше претенции към съдийската бригада. Той изрита топката, а отборът бе изваден от терена от президента на клуба. Преди това срещата бе много интересна, с гонитба в резултата и любопитни моменти и пред двете врати. Тихомир Иванов изведе „Лато” напред с попадение от дузпа в 14-ата минута, а за нарушението бранител на „Янтра” получи червен картон. 180 секунди по-късно Тихомир Антонов изравни след разиграване и пас от фланга. Илиян Личев даде аванс на гостите в 29-ата минута, завършвайки самостоятелна акция с точен изстрел. В 40-ата от дузпа Владимир Атанасов изравни отново 2:2. Пак от дузпа „Лато” дръпна с 2:3, като точен от бялата точка бе Тихомир Иванов в 52-рата минута. Малко по-късно Атанасов пропусна втората отсъдена дузпа за домакините, а след това дойде и неприятният финал на мача.