11 четения

„Виолетовите” спечелиха с лекота, Георги Василев доволен от играта, настроението, атмосферата

„Етър ВТ” – „Спартак Плевен” 3:0

С голове на Николай Цветков, Джихат Кямил и Цветомир Тодоров отборът на „Етър ВТ” спечели с класическото 3:0 срещу „Спартак Плевен”. Мачът бе повторен дебют за Георги Василев като старши треньор на тима.

Преди срещата заместник-кметът проф. Георги Камарашев връчи Старопрестолна грамота и златна значка на Община Велико Търново на Стефан Чакъров. Отличието бе по повод 70-годишнината на бившия капитан на „виолетовите”, записал над 400 мача за „Етър”.

Значка и грамота има и за старши треньора на отбора Георги Василев, който през този месец също бе юбиляр.

Двубоят с плевенчани тръгна с натиск на домакините, гарниран с шут над вратата на Неделчев, удар във вратаря на гостите и край рамката на Петър Димитров и изстрел от дистанция на Николай Цветков. Логичното се случи в 24-тата минута, в която Цветков залъга пред наказателното поле и с премерен удар по тревата вкара за 1:0.

Плевенчани отговориха в 31-вата минута, в която Акалски спаси изстрел с глава на Иво Иванов.

120 секунди по-късно Джихат Кямил би от движение и принуди Пантев за втори път в мача да вади топката от мрежата зад себе си. Стражът на спартаковци се прояви в самия край на полувремето, когато Цветков го пробва от движение, но той успя да избие кълбото в корнер.

Втората част тръгна със силен вятър, дъжд и посъживяване на гостите, които поизнесоха играта. Акалски извади шут на Стефан Христов в 61-вата минута, а двайсетина по-късно Минков щеше да откъсне главата на бранител на плевенчани, опитвайки да опъне мрежата им за трети път.

Направи го Цветомир Тодоров в 90-ата минута, в която през двама пробвали да го блокират бранители намери път за топката към вратата на Пантев за 3:0. Взривът на емоция и свалената фланелка донесоха жълт картон на нападателя.

„Харесаха ми играта, настроението, атмосферата. Изиграхме добър мач, но трябва да спомена веднага, че аз съм тук само от една седмица. Дължим го на президента на клуба Александър Нанков и на моите помощници Киряков и Чакъров, които се представят доста успешно. Успехът е колкото за мен, толкова и за тях, тъй като са подготвили отбора. Още не мога да говоря за цели, тъй като трябва напълно да видя потенциала на нашия отбор и класата на други отбори, като „Септември”, които вървят без грешка. Следващият ни мач е с тях, но след паузата, която предстои. Доста работа трябва да свършим по време нея”, коментира старши треньорът Георги Василев.

„Етър ВТ“: Акалски, Минков, Николов, Иванов, Скерлев, Ивайлов, Ст. Генчев, Цветков, Неделчев (66 Тодоров), Кямил (78 Яв. Генчев), Димитров (87 Ив. Петков).