37 четения

Две първи места за „Болярчета“ от детския турнир в Несебър

Четири отбора на „Етър ВТ“ с медали

ДВА ОТ ЧЕТИРИТЕ ОТБОРА НА СК „БОЛЯРЧЕТА” СПЕЧЕЛИХА ПЪРВИТЕ МЕСТА в своите възрастови групи на детския футболен турнир „Несебър къп”, а трети се завърна с бронзовите медали.

„Болярчета” вдигнаха купата при родените през 2006 година, като на финала се наложиха над съгражданите си от „Етър ВТ” с 1:0. Гола отбеляза Георги Здравков през втората част, а Радослав Найденов удари греда. Повечето състезатели на тима бяха с година по-малки, което не им попречи да победят още с 3:0 „София спорт”, с 1:0 „Сините камъни” и да завършат 1:1 с „Бургас спорт”.

„Болярчета” станаха шампиони и при набор 2008 година, където надиграха „Иличевец” (Украйна) с 4:0, ОФК „Несебър” с 2:0, „София спорт” със 7:0, „Болярчета-2” с 3:2 и „Етър ВТ” с 2:1. Голмайстор с 8 попадения стана роденият през 2009 г. футболист на „Болярчета” Борислав Стоянов. Отличиха се още Йоан Аргирис и Никола Иванов.

Отборите на „Етър ВТ” в Несебър Снимка: Деница Трифонова „Етър ВТ”.
Отборите на „Етър ВТ” в Несебър
Снимка: Деница Трифонова „Етър ВТ”.

Родените през 2007 г. се класираха трети, след 9:0 срещу „Миньор”, 2:0 срещу „Сините камъни” и загуба с 1:3 „Звездичка-2“ в групата. Това го прати в мача за 3 – 4-то място срещу градския съперник „Етър”. Редовното време на срещата за бронза с „Етър ВТ“ приключи 0:0, а при ударите от бялата точка за определяне на крайния победител „Болярчета” бяха по-точни и стигнаха до крайния успех с 3:2.

Четвъртият отбор на клуба, съставен от наборите 2009/2010 г., завърши четвърти при родените през 2008 г., а Борислав Стоянов стана голмайстор на възрастта.

За успехите си „Болярчета” бяха поздравени от кмета на община Несебър Николай Димитров.

ЧЕТИРИ ОТ ШЕСТТЕ ОТБОРА НА „ЕТЪР ВТ“ НА ТУРНИРА В НЕСЕБЪР СПЕЧЕЛИХА МЕДАЛИ.

Със сребърни отличия се окичиха родените през 2005, 2006 и 2008 година, бронзови медалисти са набор 2003, а набор 2007 година е четвърти.

Родените през 2007 година останаха четвърти, като записаха победи с 4:0 над „София спорт” и 4:1 над „Звездичка-1”, загуби от „Берое” и „Болярчета”.

Момчетата на „Етър ВТ”, родени през 2004 година, са осми след победа с 3:0 над ОФК „Несебър”, реми 0:0 с „Розова долина” и загуби от „Спартак” (Плевен) и „Миньор” с 0:5.