4 четения

Осем гола паднаха за едно полувреме в Дебелец

„Ботев” – ФК „Долна Оряховица” 4:4

Изключително зрелищно второ полувреме изиграха отборите на „Ботев” и ФК „Долна Оряховица”, отбелязвайки си цели осем гола. До почивката резултатът бе 0:0, въпреки че не липсваха положения и пред двете врати, а в последните дванайсет минути нападателите се отприщиха и поразиха целта общо пет пъти.

Иван Колев изведе гостите напред в резултата в 49-ата минута. Седем по-късно Иван Моллов изравни, а в 70-ата минута Николай Тодоров направи пълен обрат – 2:1 за домакините. Адриян Стоев възстанови равенството 2:2 в 78-ата минута, малко по-късно Георги Бойчев отново даде аванс на първенците на Областната група 2:3. Дебелчани отговориха с пробив на Николай Тодоров, спрян с нарушение срещу него и отсъден наказателен удар. Тодоров бе точен от бялата точка – и 3:3. С хубав далечен удар Йордан Петров отново наклони везните в полза на долнооряховчани – 3:4, секунди преди края. При ответната контра обаче Мартин Дишков се разписа за 4:4 и реферът Андрей Андреев даде край на мача.