77 четения

Веселин Стефанов спечели две световни титли от световното по водно спасяване

Два златни, един сребърен и два бронзови медала във възрастова група мъже 65 – 69 години спечели Веселин Стефанов от Световното първенство за ветерани по водно спасяване в Айндховен (Холандия). В първия ден състезаващият се за ПК „Етър“ (В. Търново) мастър стана вицешампион в дисциплината 100 метра плуване с препятствия и взе бронз в извличане на манекен с плавници от басейн. На 100 метра плуване с препятствия Стефанов спря хронометрите на 1:28.68 минути и бе победен само от Ханс Герд Хулсман от Германия. На 100 м извличане манекен с плавници Стефанов остана след Ервин Колер от Германия и Паоло Паолони от Италия.

През втория състезателен ден Веселин Стефанов стана световен шампион на 50 метра извличане на манекен с резултат 48.71 секунди, като изпревари със 76 стотни Ханс Герд Хулсман. В щафета Стефанов и съотборникът му от „Етър“ Симеон Бъчваров взеха златни медали в дисциплината хвърляне на спасително въже, изпреварвайки с близо три секунди щафетата на „Бургос“ (Испания).

Веселин Стефанов се подреди трети в дисциплината 100 метра извличане на манекен с плавници, като в оспорвана надпревара надделя над германеца Карл Шанз.

В индивидуалните дисциплини Симеон Бъчваров във възрастта +70 години се класира на четвърто място в дисциплината 50 метра извличане на манекен, на 100 м плуване с препятствия е шести, при извличането на манекен е седми.