6 четения

„Болярки“ почнаха с побeда край морето

ЖФК „Бургас“ – „Болярки“ 2:4

С победа в Бургас стартираха в новото първенство на женската „А“ група футболистките на „Болярки“.

„Започнахме силно мача и още в самото начало Мирела Моева остана сама срещу вратарката на домакините, но би в нея. Малко по-късно от чиста позиция Мирела Йорданова стреля в аут. Последваха два пропуска на Лора Петрова и по един на Тодорка Златкова и Мирела Йорданова.

Неотсъдена засада позволи на бургазлийки да поведат в резултата с 1:0, а след това нарушение срещу откъсналата се Лора Петрова не бе отсъдено, а друг неин пробив бе спрян с вдигнат флаг за засада, каквато нямаше. Натискът ни нямаше как да не даде резултат и с два гола на Лора Петрова направихме пълен обрат. При изравняването тя излъга и вратарката на домакините, а за 1:2 бе изведена от Тодорка Златкова.

Отборът на ЖФК „Бургас“ успя да възстанови равенството, но в последните 25 минути добрата ни физическа подготовка си каза думата и въпреки опитите на домакините да накъсат играта стигнахме до победата. Милена Андреева вкара от десетина метра за 2:3 в 75-ата минута, а след центриране на Венка Драганова първа до топката стигна Мирела Йорданова и с глава я засече за 2:4.

Доволен съм от целия отбор. Специално искам да отлича Тодорка Златкова, вратарката Радка Калчева, завърнала се на терена след две операции, и Велизара Владимирова“, разказа Валентин Витанов, старши треньор на „Болярки“.