7 четения

Разменени победи в дербито на региона

„Локомотив” – „Етър ВТ” 1:3 и 3:2

При разменени победи завърши дербито на региона при юношите младша възраст и децата. Мачовете се играха в събота на стадиона в „Захарни заводи”. При юношите отборът на „Етър ВТ” спечели с 1:3. През първото полувреме и двата отбора играха предпазливо, като играта се водеше между двете наказателни полета.

Втората част определено бе по-интересна. „Болярите“ се активизираха и още в началото отбелязаха гол, но той бе отменен поради засада. В 47-ата минута обаче логичното се случи и Христо Василев с глава даде преднина на гостите – 0:1. Шест минути по-късно Николай Стойков бе изведен в удобна позиция и промуши топката под плонжа на вратаря на домакините за 0:2. Пробиви на Кольо Станев водеха до напрежение пред вратата на „железничарите“ и при едно от поредните центрирания той намери в отлична позиция Христо Кънчев, който в 70-ата минута отбеляза за 0:3.

В 75-ата минута втори гол на „виолетовите“ бе отменен поради засада, а в добавеното време домакините върнаха едно попадение от дузпа за 1:3. Към набор 2000 отлично се включиха в мача и няколко футболисти от набор 2001 – Кольо Станев, Валери Стоянов, Алекс Паунчев, Димитър Динев, Кристиян Радойчев, Стоил Стефанов, Анджело Глузов, Ростислав Узунов и вратарят Стефан Петров (р. 2002 г).

При децата „Етър ВТ“, който играе с година по-млади футболисти, отстъпи на „Локомотив“ с 2:3. При децата ОФК „Павликени” падна от ФК „Севлиево” с 1:4, а „Чардафон” (Габрово) и ОФК „Трявна” приключиха при 3:3.

Друг представител на региона „Академик” (Свищов) загуби от „Литекс” (Ловеч) с 1:3 при юношите.