4 четения

Стражичани обърнаха хода на събитията след почивката

„Левски” (Стр.) – „Изгрев 93” 2:1

По-добре игра преди почивката гостуващият тим от Царевец, но не успя да материализира подобаващо превъзходството си. Ивайло Атанасов откри резултата още в 11-ата минута с много хубаво изпълнение на пряк свободен удар, не оставяйки шансове за намеса на вратаря на домакините от Стражица Ивелин Пройнов. Полувремето обаче завърши нерешено 1:1, след като Георги Цветанов изравни от наказателен удар. Дузпата бе отсъдена за безсмислено нарушение срещу играч на „Левски 1986“, който излизаше от пеналта.

През втората част мачът стана по-равностоен, като стражичани създадоха своите възможности и успяха да използват една от тях. Опит за изкуствена засада в 78-ата минута позволи на Милен Александров да се откъсне и да вкара за 2:1, оставяйки трите точки в Стражица.