4 четения

Тръмбешчани почнаха с успех в Дебелец

„Ботев” (Деб.) – „Янтра” (П. Тр.) 1:3

В интересен мач отборът на „Янтра“ си тръгна с трите точки от гостуването в Дебелец. Гостите изиграха силно първо полувреме, в което при повече концентрация можеха да решат мача. Още в самото му начало тръмбешчани пропуснаха да вкарат гол след авантаж. В 16-ата минута подаване в полето на „Ботев“ бе спряно с ръка и реферът отсъди дузпа. Владимир Атанасов застана зад топката и реализира хладнокръвно за 0:1. Пак той бе точен за 0:2 в 39-ата минута, възползвайки се от пас на Калин Иванов. И когато изглеждаше, че почивката ще дойде при комфортен аванс на гостите, Стоян Здравков върна един гол, а с него и интригата. Втората част бе доста по-оспорвана от първата, с много единоборства и сблъсъци на терена. Чак в 83-тата минута настъпи развръзка, като Калин Иванов преодоля съперниците си и бе спрян с нарушение, донесло втора дузпа на „Янтра“. Нападателят се нагърби с изпълнението и бе точен за 1:3.