13 четения

Гол в добавеното време определи победителя в Константин

„Рудановски“ – ФК „Долна Оряховица“ 2:3

Гол в добавеното време донесе крайния успех на първенеца на групата в първия мач от новия сезон. Точен бе Йордан Петров, който в разбъркване успя да намери път за топката към мрежата на домакините от Константин. Мачът се игра на новия изкуствен терен в еленското село и може да бъде разпределен на две части. Първата бе за отбора на ФК „Долна Оряховица“, който поведе с 0:2. Точни бяха Димитър Илиев в 19-ата минута и Андриян Стоев в 38-ата, като последният надбяга пазача си, преди да стреля.

След почивката се развихри Кенан Адемов. Острието на домакините намали на 1:2 в 54-тата минута, а дванайсет по-късно бе фаулиран в пеналта и донесе дузпа на тима си. От бялата точка Веселин Василев изравни 2:2. В оставащото време футболистите на „Рудановски“ натискаха, а долнооряховчани отговаряха с контри. При две от тях Аврам Аврамов можеше да се разпише, но пропусна да порази целта…