5 четения

Мерданчани шокираха домакините от Кесарево

„Победа“ – „Юнак“ 0:2

Направилият силна пролет предишния сезон отбор от Мерданя започна силно и новия, показвайки, че ще бъде освен корав домакин и опасен гост. В събота „Юнак“ спечели с 0:2 на негостоприемния терен в Кесарево. Срещата бе коректна, реферът Калоян Кънчев показа само един жълт картон. Като цяло гостите стояха по-добре на терена, създадоха повече голови възможности и закономерно спечелиха срещата. Преди почивката голове не паднаха въпреки шансовете и пред двете врати. За тима на „Победа“ най-добрите възможности се разкриха пред Любчо Митов, но бързият нападател нямаше късмет със завършващия удар.

Димитър Колев разпечата вратата на домакините в 66-ата минута, като си спря топката и с кинжален удар, намери вътрешната страна на гредата и оттам мрежата за 0:1. Девет минути по-късно бърза контра на мерданчани хвана кесаревската отбрана неподготвена и останалият на чиста позиция Иван Иванов (Бай Иван) приключи спора с попадение за 0:2.